بهره برداری از اولین تایر هندلر بومی سازی شده در شرکت آرمان گهر سیرجان (هلدینگ جهاد نصر کرمان)

♦️به گزارش روابط عمومی شرکت آرمان گهر با هم افزایی در بهره گیری ازتوان داخلی به همراه فکر و ابتکار مهندسین جوان استفاده از توان شرکت های دانش بنیان امروز موفق به ساخت و بهره برداری از دستگاه تایرهندلر شد این دستگاه توانست میزان کارآیی خط بارگیری محصولات معدنی را افزایش چشم گیری دهد.
♦️مهندس عباس سلطانی مدیر عامل شرکت آرمان گهر سیرجان گفت : با حمایتهای مهندس عباس حسن زاده و اعضای محترم هیئت مدیره وبرنامه مدون و سیاست کاری بعد از اعمال تحریم ها ظالمانه به سمت بومی سازی و استفاده از توان نیروهای خلاق وجوان ایران اسلامی رفتیم که موفق به ساخت دستگاه تایر هندلر شدیم که نسبت به مشابه خارجی ضمن کارآیی بیشتر در ارز بری هم ده برابر کاهش هزینه داشته ایم.
◀️وی افزود : این دستگاه ضمن بالابردن ایمنی کار در تعویض لاستیک دامتراک و جلوگیری از خطرات احتمالی در تعویض لاستیک ها که برای کارگران به همراه داشت به صفر رسید و منبعد هم قادریم ضمن تولید برای مجموعه های معدنی کشور دراین زمینه صادرات هم داشته باشیم.

◀️ سلطانی یاداورشد:پیش از این نیز به همت متخصصین جوان این شرکت موفق به ثبت چنداختراع درحوزه کارهای معدنی شدیم که یکی ازاین اختراعات موفق به برنده جایزه جهانی مخترعین درکشور سویس شد که انشاالله در آینده نزدیک خبرهای خوبی دراین زمینه خواهیم داد
◀️مهندس حمید صبوری مسئول ایمنی شرکت ارمان گهر هم گفت : با بومی سازی این دستگاه تایر هندلر یا ماشین تعویض لاستیک 2 هزار 400 کیلویی ماشین آلات معدنی دامتراک خطرات روزمره حوادث برای کارگران به صفر رسید و امروز کار ما برای بومی سازی نتیجه مثبت گرفته است.
🔹وی افزود : واردات این دستگاه بیش از 6 میلیارد تومان هزینه داشت که درحال حاضر با صرف هزینه 600 میلیون تومان این دستگاه را توسط جوانان و مهندسین مان به کار انداختیم و مورد بهره برداری قرار گرفت .
🔹 احمد مرادی مسئول بخش آپارتی معدن نیز گفت : به همت مهندسین جوان امروز شاهد شکوفایی در ساخت دستگاهی شدیم که تا امروز 4 کارگر دو تا 3 ساعت مشغول تعویض یک لاستیک از ماشین معدنی دامتراک بودند و خطرات فراوانی نیز وجود داشت و حالا این دستگاه ضمن کاهش زمان تعویض از 3 ساعت به 45 دقیقه و فعالیت فقط یک کارگر هیچ خطری را در این بخش متوجه نیروهای فنی نمی کند.
◀️کارکنان شاغل در معدن نیز دراین گفتگو اعلام کردند بر پیمانی که بسته ایم وفاداریم و در خودکفایی مصمم هستیم و اگر تا به امروز فقط سه حلقه لاستیک را قادر به تعویض بودیم امروز ده حلقه را تعویض و دستگاه دامتراک را به خط حمل بار می فرستیم که نقش زیادی در بهره وری و وسعت بارگیری داشته است.

جهاد نصر کرمان

 

جهاد نصر کرمان